Pages

20 Temmuz 2012 Cuma

O O DATÇA MI?O:)) 4

Datça'nın eski adı Dadyaymış.Bir günümüzü de eski Datça ya ayırdık.Asıl buraya gitmemin nedeni Can Yücelin evini görmekti.Merkez ede çok yakın.Datça ya giden herkesin eski Datça yı görmelerini tavsiye ederim.O zaman anlayacaksınız,Can Yücel e nasıl ilham geldiğini.Ben Eski Datça da otursam,ben bile şakırım:)) Minibüsten indiğinizde bu taş evle karşılaşıyorsunuz.Datçanın evleri taştan.
Kafamı uzatıp içeriyi de görüntülemeyi ihmal etmedim.
Bizim gibi el becerileri olan bir butik.Taş boyama,taş giydirme:)Çok güzel ürünler vardı içeride.Ben bu kadar görüntüledim.
Keçe çalışılmış bereket evler:)
Can Yücel'in kapısına dayandım:))Aslında Can Yücelin eşi evi gezdiriyormuş.Bizim şansımıza yurt dışına çıkmıştı.Bizde kenarından köşesinden baktık.
Amin......
Evinin yandan görünüşü.
Evinin yandan görünüşü.
Buraya bir sanat atölyesi açılacakmış.Görüntülemek isteğince sağ olsunlar beni kırmadılar.Bu kadarına izin verdiler:)
Sanat atölyesi.
Buda bodur dilek ağacı:)))
Bu çiçekde benden size:)Lütfen kabul edin...

DEVAMI YAZILACAK:)az kaldı:)))

Hayırlı Ramazanlar:)
Bu sıcak günlerde oruç tutan herkese Allah sabır versin inşallah.
Sevgiler:)

3 Temmuz 2012 Salı

O O DATÇA MI?O:)) 3

Tekne turuyla koyları gezmeye başladık.Bir gece önceden ben açıkta denize girmeme kararını vermiştim.Neme lazı köpek balığı falan:(İlk durağımız domuz çukuru idi.Domuz çukurunun fotoğrafını tek olarak çekmeyi unutmuşum.O kareleri hep biz doldurmuşuz.O nedenle domuz çukurunu atlıyorum.''Domuz çukuru'ne biçim isim koyulmuş.İyi bir izlenim vermiyor insana.Gidene kadar,bizi domuz çukuruna dolduracaklar deyip durdum.
Burası dilek mağrası.Bozuk paralar atıp dilek diliyorsun.Bir rivayete göre dileklerde kabul ediliyormuş.Bana göre batıl ama görmeye değer.Paralar atıldı dilekler dilendi.Ben diledim mi?tabi ki hayır.Allahülayı okudum çıktım yola.
Mesudiye köyü(Hayit bükü)
Buraya bayıldım.Tek denizine girmediğim koy burası oldu.Bu koy için Datçaya tekrar gidilir.O kadar sakin bir yer ki!tam benlik.Görsel olarak ta süper.Bakarak dinleniyorsun.
İnceburun
İnceburuna doğru yol aldık.
İnceburun
Evet ben fotoğraflıyorum.
 İnceburun
Akvaryum
Datça tümüyle akvaryum zaten.İnşallah burayıda pisletmeyız.
Akvaryum 
 Akvaryum 
Kargı
Kargı
 Köpek balığından korkan ben.Turkuaz ve mavinin karışımı denizi gören yine ben:)Her koyda denize atladım:))Denizde mi yaşasak ne?:))Deniz karadan ucuz.Sabah 9 da yola çıktık.Bütün koyları gezdik.Yemek olarakda balık,makarna,salata yedik.25 tl.Akşam 18:00 de geri dönmüş olduk.Harika bir gündü.Yolunuz Datça ya düşerse mutlaka bir tekne turu yapın derim.

DEVAMI YAZILACAK:)

Sevgiler:)