Pages

20 Kasım 2011 Pazar

KIRMIZI ŞEMSİYE!!!

Daha küçücük bir çocuğum.Ordu'da oturuyoruz.Ağabeyim ve ablalarım okula gittiği için İstanbul a hep annemle ikimiz gidiyoruz.İstanbul a gider gitmez amcamlara misafir olduk.O zaman camlı vitrinler vardı.Şimdi olduğu gibi çok oyuncak da yoktu.Çocuklar oyuncaklarıyla oynar daha sonrasında o vitrinin içine koyulurdu oyuncaklar.Annemle yengem sohbete dalmışlardı.Bende vitrinin içindeki sarı saçlı bebeğe ilişti gözüm.Yengemde beğendin mi?dedi.Evet çok dedim.Bak sana vereceğim ama Mürvet geldiği zaman  ona gösterme,yoksa bebeğin saçını başını yolar dedi.Saçı başı yolunacak ben olmadığım için sesizce tamam dedim.Mürvet benim kuzenim.Benden iki yaş büyüktür.Bebeği  yengemin elinden aldım.Çok güzel elbiseleri altın rengi saçları vardı.Ben evirip çevirirken zil çaldı.Yengem sakla gösterme dedi sesizce.Mürvet girdi içeri.Sokakta oynuyormuş.Çocukumya gizlice bebeği gösteriverdim.Mürvet bir çığlık attı.Gerçektende bebeğin saçını başını yoldu.Bir kaç gün sonra annem,yengem,teyzem pazara çıktılar.Yengem Mürvet e kırmızı küçücük bir şemsiye almış.Şemsiyeyi benden fellik fellik saklıyorlar.Bunlar fiskos fiskos yaparken şemsiyeyi bir yerinden gördüm.Bastım çığlığı.Bende istiyorum.Bana niye almadınız?diye ben ağlarken şemsiyeyi bana vermek zorunda kaldılar.Daha sonra ağlayan Mürvet olmuştu.Ben ertesi gün yola çıkacağım için yengem sana alırız kızım biz diyerek şemsiyeyi bana verdi.Mürvet i gözü yaşlı bıraktım.Kırmızı en sevdiğim renkti.Şemsiyede tam bana göreydi.Köye gittik.Ben şemsiyemi çok seviyordum.Bir sabah kalktım şemsiyeme fare iki delik açmıştı.Hiç üzülmedim.Dışarıda lapa lapa kar yağıyordu.Babam,iki ablam ve ben dedemlere gidecektik.Her zamanki gibi kırmızı şemsiyemi elime aldım.Babam belimden tuttuğu gibi omuzlarına aldı beni.İki ablamıda birer eline aldı.Yürümeye başladı.Ben babamın çenesinin altından tutmaya çalışıyordum.Şemsiyemin deliklerinden de teker teker kar taneleri düşüyordu.Ben farenin iki delik açtığı kırmızı küçücük şemsiyemle babamın omuzlarında çok mutlu bir çocuktum.

Sevgiler:)

8 yorum:

 1. Güzel anlatımınla o mutluluğu taa içimde hissettim.
  Sevgilerimle canım.

  YanıtlaSil
 2. Gülümsettin beni, ne güzel anlatmışsın gönülcüm:)

  YanıtlaSil
 3. oyyy bayıldım harika bir anı sen o kadar gözyaşı dök kendini bilmez kuyruklu gelsin delsin:)))

  bide bunu mürvet anlatmış olsaydı:))))

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir anı bu, duygulanarak okudum...

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar,

  Evet işte öyle... Kırmızı renkli iki büyük yırtığı olan ve oradan da kar tanelerini içeri kabul eden şemşiyenizle babanızın dumbulunda ne kadar mutluydunuz!

  Hadi bakalım şimdi de öyle mutlu olsanıza. Mümkün değil. O mutluluğu artık bir daha hiç yakalayamazsınız. Sadece hatırlarsınız ve hissedersiniz. Ama aynı o mutluluğu bir daha ne elde edebilirsiniz, ne de yaşayabilirsiniz.

  Bu güzel paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Çok güzel bir mutluluk anısıydı. Hep mutlu olun ve mutlu kalın efendim, selam ve dualarımla en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
 6. Kırmızı şemsiye...Ne anılar yüklü sende. Keyif aldım okumaktan

  YanıtlaSil
 7. okuyan
  Aaaaa canım benim.Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  bahar006
  Çok teşekkür ederim canım.
  Sevgiler:)

  ÖRGÜÇANTAM
  :))Ha ha hiç sorma:))Mürvetle bu anıları anlatıp gülüşüyoruz ama birde onun dilinden dinlemek vardı:))
  Sevgiler:)

  aysema
  Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  Recep Altun
  Merhabalar,
  O mutluluğu yakalamak mümkün değil.Birkere dokunabileceğim bir babam yok artık:(Olsaydı eğer o mutluluğu yakalarım yine...Zamanla elinizdekiler teker teker kayboluyorlar.Nelerimi vermezdim babama tekrar dokunabilmek için.Duğalarınız ve yorumunuz için teşekkürler.
  Saygılar,selamlar:)

  Hayal Arkadaşlarım
  :)Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 8. Degerli blog yöneticisi paylaşımlarınızdan güzel bilgiler ediniyoruz, sitemiz avukat danışmanlık olarak çalışmalarınızda başarılar.

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)