Pages

31 Ekim 2011 Pazartesi

''edge walk''heyecanı!!!

                   
 Videoyu  denedim ama oldu ki!bende açılmadı.Mutlaka izleyin.BURADA
Ayna programını her zaman izleyemesem de çok seviyorum.Samanyolu Tv de.Edge walk ı ilk defa bu programda duydum.Edge walk yapılan yer Kanada da.Dünyanın en yüksek kulelerinden biri.İlginç bir kule.Kulenin en yüksek bölmesine cam zeminler yapılmış.Oradan şehri seyredebiliyorsun.İnsanlar cam zemine basma aşamasında tedirgin oluyorlarmış.Orada fotoğraf çektiriyorlarmiş.Dünyanın her yerinden ziyaretçisi varmış.Edge walk yapılan yer 356 metre yükseklikte yapılıyor.Çelik halatlarla bağlanıp,özel yapılmış platformda,dış mekanda yürüyüş yapıyorlar.1973 yılında yapım aşamasına başlayan kule,3 yıl içinde bitmiş.İmrenmedim değil.İmrendiğim yer fikirleri.Amacım Edge walk yapmak değil.O kadar çılgın değilim:)))Dolayısıyla bu fikirle ülkeye  para akışı sağlanıyor.Bize gelince.Küçümsemek istemiyorum ama birbirinin dibine alışveriş merkezleri yapıyorlar.Ne olacak bu kadar alışveriş merkezi bilmiyorum.Bizdede çıksa  ilginç projeler...

Sevgiler:)          

6 yorum:

 1. Canım bakarken bile insanın yüreği ağzına geliyor kendimi orda hayal bile edmiyorum:))))))))))

  YanıtlaSil
 2. bizim oturdugumuz yerlere yapilsa, kesin 1 ay sonra hevesimiz gider, 2-3 kere resim cekmeye gideriz sonra usaniriz^^

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar,

  Bloğunuzu okuyunca hatırladım. Bu akşam Ayna proğramında Kanada vardı. Ben de Kanada'yı çok seven ve hatta kalan ömrümü orada yaşamak isteyenlerden biriyim. Ama malesef, evin diğer bireylerindeki dizi hastalığı devreye girince proğramı izlemyi unuttum.

  Bazen tekrarı veriliyor. İnşallah o zaman kaçırmam da seyrederim proğramı. Kanada'daki yüksek kule ile ilgili konuyu da inceleyeceğim, teşekkürler.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 4. Yükseklik fobisi var ya, bakarken bile başım dönüyor, yok ben almayım, benim limitim en fazla 3. kat...ama fikir harika, yapanlarında cesareti harika..

  YanıtlaSil
 5. ÖRGÜÇANTAM
  Korkunç değil mi?bende orada yürüyemem ama çok güzel bir proje...O adar yükseklikteki basıncı düşünsene.Nefesi kesilir insanın.Koca kule tabki bir yürüyüş için yapılmamış.İçinde otel,alışveriş yapabilecek mekanlar,yiyecek içecek vs.Her şey mevcut.
  Sevgiler

  Çirkin Hatun
  :))Birtek resim çekilmek için yapılmamış kule.İçinde para harcayabilecek bir çok alan var.Sıkılmayız yani:))
  Sevgiler:)

  Recep Altun
  Bu bir belgesel programı.Çok güzel.Çok seviyorum.Bu sene seyretmek için fazla dizi almadım.Bağımlılık yapıyor.Bir çok programı kaçırıyorum.Kaçırdıklarınızı web dende izleyebilirsiniz.
  Saygılar,selamlar:)

  .:Hobibox:.
  Benimde yükseklik korkum var...Teleferik gibi şeylere binebiliyorum.Etrafı kapalı olduğu için korkmuyorum.Kapısı açık olsa aklımı yitiririm herhalde.5. kat balkonundan bakamam.Yine açık alan olduğu için.Yani edge walk bana görede değil ama fikir çok güzel ve ilginç.
  Sen ve ben edge walk yapmayalım kuzum:))
  Sevgiler:)

  Hayat Cafe
  Bloguma hoş geldiniz.Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)