Pages

22 Ocak 2011 Cumartesi

ÇİRKİN KEDİ YAVRUSU

Bu hikayenin geçtiği zaman çalışıyordum.Sokaktaki çocuklar akşama kadar kedilerin peşinde koşuyorlardı.Seviyorlardı kedileri.Anneler ise ellemeyin pis kedilere diye bütün gün bağırıyorlardı.Hele bir çocuk vardı ki!okula gitmiyordu daha.Bir gün gizlice bir kedi yavrusu sokmuş eve.Gece yatağına almış onu.Sabah kıyamet koptu,anne atmış ikisini de sokağa.Kedileri o kadar çok seviyor ki!bu sefer ellemiyor.Bir sopa yardımıyla sevmeye çalışıyor.Bende zarar görmesin diye bütün gün kedinin peşinde kaldım.Küçücük,çarpık,sarman bir kedi yavrusuydu.Yavruyu alacağım ama Şanslı inanılmaz kıskanıyor.Daha yavru,Şanslı zarar verir diye korkuyorum.Derken bir gün acı acı bir kedi yavrusu bağırıyor dışarıda.Çıktım baktım,benim korkuyla takip ettiğim kedi yavrusu.İki göz kapanmış.Belli ki gözler görmüyor.Çocuklar sopayla sevmeye çalışırken, zarar vermişler kediciğe.Hemen aldım veteriner hekime götürdüm.Bir gözünün tamamen kör olduğunu diğer gözünün yandan görmediğini,dik açıdan gördüğünü söyledi.Kör olan gözün hemen ameliyat olması gerektiğini söyledi.Kararlaştırdık hafta sonu ameliyat olacaktı.Küçücüktü daha,narkoza nasıl dayanırdı.Diğeri içinde tedaviye başlamıştık.Çocuklar ise adını şımarık koymuşlardı.Yavrum gerçekten de çok şımarık birşeydi.İş yerinde büroda tutuyordum onu.Ama Şanslıdan çektiğimi bir Allah bir ben biliyorum.Cuma akşamından eve getirdim.Şanslıyı mecburen iş yerinde bıraktım.Cumartesi günü ameliyata soktum yavruyu.Ameliyat iyi geçmişti,Şımarığı yarı baygın aldım eve getirdim.Onun narkozdan uyanmasını bir görmeliydiniz.İnsan gibi küçücük bedenini bir sağa bir sola atıyordu.Yüzünü patileriyle tırmalamasın diye yakalık takmıştık.Kendi o kadar küçük ki!ona göre yakalık olmadığından benim el becerimle yakalık küçüldü.Küçültülmüş yakalığı bile taşıyamıyordu.Neyse bir kaç gün içinde alıştı yakalığa.Pazartesi günü benimle beraber işe gitmesi gerekiyordu.Düzenli olarak damlatılması gereken bir damlası vardı.Şımarığı bizden başka kimsenin sevmemesi dikkatimi çekti.Farklı bir kediydi Şımarık.Evet çok hırpalanmıştı,çirkin bir kediydi.Arka bacakları uzun ön bacakları ise arka bacaklarına göre kısa idi.Tüyleri ise çok zayıftı.O kadar zayıftı ki!derisi görünüyordu.Kendisi de çok zayıftı.Ama ben onu çok seviyordum.Biraz biraz Şanslı'da alışmıştı ama çok az tutuyordum bir arada.Veteriner çok dikkat et.Şanslı dikişi söker demişti.
Şanslı,Şımarığın ensesinden yakalayıp taşıyordu onu.Şımarığa büroda bir sepet hazırlamıştık.Şanslıyla oynarken evi varmış,hemen oraya kaçıyordu.Bir yandanda iyileştikten sonra ne yapacağımı düşünüyordum.Her yere haber bırakmıştım,sahiplendirmek için.Veterinere giderken onu sepete koymuyordum.Yapışıyordu yakama,o şekilde minibüse biniyorduk.Kontrollerini yaptırıp geri dönüyorduk.Eve götürdüğümde ise bana Şanslının hiç yapmadığını yapmıştı.Çişi gelince nereye olsa bırakıyordu::))Alışması için biraz zaman gerekiyordu.Bir gün ben kara kara düşünürken.Bizim elemanlardan biri girdi odaya.Ben bu kediyi istiyorum bana verirmisin dedi.O kadar çok duygulandım ki!Şımarıklıktan başka hiç bir özelliği yoktu bu yavrunun.İnanılmaz eğlenceli bir kediydi.Akşama kadar beni güldürüyordu.Bende gülmeye hazıdım gerçi::))Arkadaşla konuştum her şeyi...Ev ile konuşmasını istedim.Alıp sonra sokağa bırakmak yok dedim.İyileşene kadarda bende kalması lazım,şimdi veremem dedim.Hepsini kabul etti.Alması kesinleşmişti artık.Şımarık gün gün güzelleşiyordu.Tüyleri dolmaya başlamıştı.Yakalığıda çıkarmıştık.Tedavisi bitmişti.Bir tek göz damlası kalmıştı damlatılacak.Kiloda almaya başlamıştı artık.Temelli kalacağı eve gitmenin zamanı gelmişti.Aldık ablamla beraber Şımarığı evine götürdük.Kapıda karşıladılar bizi,dua ederek verdim Şımarığı onlara.İçimden bir şey koptu.Arabaya bindim eve gelene kadar ağladım.Her gün haber alıyordum ondan.Derken birgün elemanımız gel illaki Şımarığı gör dedi.Evet gördüm ama gözlerime inanamadım.Bir ceylan yavrusu verdi kucağıma.Yine önceki gibi sımsıkı yapıştı yakama:)Çok şanslıydı,çok seviliyor ve çok iyi bakılıyordu.

Sevgiyle kalın:)

17 yorum:

 1. hayvanlara karşı beslediğiniz kayıtsız, şartsız sevgi yüreğimi ısıttı...

  YanıtlaSil
 2. Hakkatten canım ya,bu sevgi başka bir şey olmalı,yüreğine sağlık,özüne sağlık.
  Çok duygulandım okurken ve şımarık adına çok sevindim.
  Kocamannn,
  sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Oyy sarışınım :)O çok güzel bir kedi olacak :)

  YanıtlaSil
 4. sizin gibi hayvan dostlarına o kadar çok ihtiyaç varki ülkemizde keşke hepimiz bu kadar duyarlı olabilsek hem hayvanlarımıza karşı hem insanlarımıza karşı. Şımarık çok şanslı bir kediymiş ki karşısına siz çıkmışsınız

  YanıtlaSil
 5. Canım harkulade hareketler :) sevgiyle sağlıkla kalın sevgili Şanslı....

  YanıtlaSil
 6. oyy kurban olurum yaradana nasıl şeker bu az kaldı ağamak üzereydim ama senin yaptıkların ve sonra sahiplenilmesi çok duygulandırdı ve mutlu etti beni.
  Rabbim senden ve yeni ailesinden razı olsun.
  kocaman öptüm seni

  YanıtlaSil
 7. çok duygulandım:(ben de böyle yardıma muhtaç bir kedi bakmak istiyorum ama bulamadım daha
  her kedi şımarık kadar şanslı değil malesef karşısına büyük bir ŞANSlı kişi çıkmış:))

  YanıtlaSil
 8. Of çok şükür, acıklı acıklı anlatmışsın. ''Ha öldü, ha ölecek diye'' içim titreyerek okudum:))
  Bizim Simasız'da çirkin ama çok seviyoruz. Çok oyuncu, minik dişleri yok, ağzından darbe almış sanırım, sarkık bir ağzı var. Ama olsun, ne demişler; ''gönül kimi severse, güzel o imiş'':)))

  YanıtlaSil
 9. Canımm okurken içim tiredi. Yavrum benim şanslıymış ki sana rastlamış. Allah senden de ona evini açan, sevgisini veren arkadaşından da razı olsun. Bir kediyle yaşamadan onların nasıl duygulu ve akıllı canlılar olduğunu anlamak imkansız. Dilerim herkes bu sevgiden nasibini alır :)

  YanıtlaSil
 10. Olá, amiga!
  Passei para ver as novidades!
  Boa semana!
  Beijinhos.
  Brasil.
  ✿ܓܓ ♫
  °º
  •*• ♫° ·.

  YanıtlaSil
 11. ay kuzum benim içim acıdı okurken... masum masum nasul bakıyor o oyle alan kişiden allah razı olsun bı can kurtarmışsın canım ablam merhametli kalbine sağlık :) sevgiler

  YanıtlaSil
 12. O çirkinlikte ne güzellik ne masumluk var..nede olsa hayvan. Çocukluğumda 2defa kedim oldu ikiside siyahtı, herkes horlarken ben hep sevdim siyah kedileri.

  YanıtlaSil
 13. EMİNE ÖZTÜRK
  Hepimiz beslemelyiz aslında.Onlar bir bebek kadar masum.
  Sevgiler:)

  SEVGİLERİMLE
  Şımarık bakılınca en önemliside sevilince ceylan gibi bir kedi oldu.Sevgi çok önemli gıda kadar.
  Sevgiler:)

  Dalgaları Aşmak
  Çok güzel bir kedi oldu:)
  Sevgiler:)

  Dürr-i Yekta
  Ben bütün canlıları seviyorum.Hepimiz duyarlı olmalıyız.Bu dünyada yalnız kendimizden mesul değiliz.Ayrıca bloguma yaptığınız ziyaraet için teşekkür ederim.

  Evimin İncileri Belgin
  Çok teşekkür ederim canım.
  Sevgiler:)

  ÖRGÜÇANTAM
  Evet canım güzel son:)Çok ağladım ama en azından gözüm arkada kalmadı.
  Teşekkür ederim.

  kedicibasi
  Canım benim sağolasın.Görmezden gelemiyorum ben.Kuşkulanırsam hemen takibe alıyorum onu.Yok canım ya bizim büyüklüğümüzden ne olacak.İnsan olarak üstüme düşeni yaptım o kadar.
  Sevgiler:)

  Nedret
  Üzdüysem kusura bakma:(bütün detaylarını anlatmadım.Benim için çirkin olması hiç önemli değil.Çirkin olduğunu ben anlamadım zaten.Bana anlatıldı bu.Beni bu korkutuyor diyen bile oldu:(dediğin gibi gönül kimi severse güzel o imiş.
  Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  Yeşim
  Hayvanları sevmek için,bir can taşıdıklarını düşünmek yeterli bence...Amin canım amin...
  Sevgiler:)

  Magia da Inês
  Olá meu amigo!
  Boa notícia para mim.
  Eu beijo você também.
  Yours:)

  zuzu*
  Allah hepimizden razı olsun.
  Sevgiler:)

  O.K.A.- MAVİ TUTKU
  Hayvanlar kadar masum yaratık mı var.Siyah,beyaz,sarı ayırım yapmak ırk ayrımından başka bir şey değil.Siyah kedilerin boncuk gibi gözleri ne güzel oluyorlar.
  Teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 14. cnm yaa nasıl üzüldüm ilk başta okurken .. ama senin gibi birine denk geldiği için gerçekten şanslı bir kedi o .. çok mutlu oldum bir ev buldugu için.. Allah razı olsun senden de ona evini açanlardan da.. çok taktir ediyorum seni özellikle bu konuda ..

  YanıtlaSil
 15. Berra'nın Çöplüğü
  Teşekkür ederim Berra'cım.Allah sendende razı olsun.İnsanlık görevimi yapıyorum o kadar.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 16. Sevgi var ya ? ah bu sevgi.. Neler yaptırıyor ve nelere kadir.
  Sen onu çirkin diye sevdin ya bak sonra kucağına ne geldi değil mi? Eee Allah ın sıfatlarından bir tanesi de sevgi, şimdi oturup düşünmek lazım..
  Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 17. Ali İkizkaya
  Ben onun çirkin olduğunuda anlamadım.Birkaç kişi bu beni korkutuyor dediğinde anladım.Hiç kimse sevmiyordu onu.Halbuki yavrunun çirkin mi olur?Evet sevgiye çok inanıyorum ben.Ara sıra insanı üzsede...Güzel şey sevgi:)Tek gözünü amaliyatla dikmişlerdi.Onu sonradan gördüğümde tek gözünün kapalı oluşu hiç fark edilmiyordu.Ceylan gibi geldi kucağıma...Evet sevgi nelere kadirsin:)
  Teşekkür ederim.
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)