Pages

31 Mart 2010 Çarşamba

LALE BAHÇESİ (TAÇ)Lale bahçesi adını verdiğim taç 4 lale ve 4 renkten oluşmakta...Laleleri keçeden yaptım,üzerine ise hotfix taş kullandım.

Bu arada 5. Uluslararası İstanbul Lale Festivali 2 nisan da düzenlenecek törenle Emirgan korusunda başlayacak,18 nisanda sona erecektir.İstanbul'da oturanlar bu görsel şöleni kaçırmasın.Bende gitmek istiyorum inşallah.

Sevgiyle kalın:)

30 Mart 2010 Salı

DÖK DOLABINI (MİM)

Arkadaşım noyumberry dök dolabını adlı bir konuyla beni mimledi.Hepsi gibi buda ilginç bir mim.Kusura bakma arkadaşım biraz geç cevaplıyorum.
Benim malzemelerimi en çok bu çekmeceler yüklenmiş durumda.Malzemelerim kendi odamda bulunmakta.

Bu çekmecede merselize iplerim,küçük desen kalıplarım,ponpolarım,mezuram,küçük keçe fazlalıklarım vs...
Bütün metalik her şey bu çekmecede...
Bu çekmecede keçelerim,yaptığım ürünler kirlenmesin diye koyduğum kilitli poşetler,hediyelik jelatinler,kumaşlarım vs.
Aldığım ayakkabılardan bana kalan boş kutulara malzemelerimi koyarak değerlendirdim.Biraz önce gördüğünüz çekmecenin üzerine koyulmuştur.Öndeki kutuda yapıştırıcı,kalem,uçan kalem,mini makas,dikiş iğne çeşitlerim,tığ çeşitlerim vs...

28 Mart 2010 Pazar

CAMEOLU YÜZÜK(İSTANBUL DA BAHARIN KANITI)


Evet arkadaşlar bir Cameo lu çalışma bende yaptım sonunda!Bu yüzüğü keçeden yaptım.Her parmağa göre ayarlanabilir. Stil Direktörü arkadaşım bize bu konuda yardımcı olmak adına cameoları paylaşmıştı bizimle,ben de istediğim boyutta çıkardım yazıcıdan.Sonuç bu...

Dün güneşi görünce kendimizi Ortaköy e attık.Ama güneşe aldanmamak lazım daha unutmayalım mart ayındayız.Hafiften hafiften ısırıyor insanı rüzgar.O denizin havasını ciğerlerime kadar çektim.Baharı kanıtlamak içinde bu fotoğrafı çektim sizler için:))Bu fotoğraftan sonra yok bahar daha gelmedi diyebilirmiyiz?

Sevgiyle kalın:)

YILMAZ ERDOĞAN'A ACİL ÇAĞIRI

Bir okul yaptırsak,bir cami yaptırsak,hastane odaları yaptırsak yapırsak yaptırsak yaptırsak...Yaptırsakta bu yapılacak şey rezillik doğrusu.Bu seferde tuvalet yaptırsak.Ne içler acısı mesele bu!bu çocuklar bizim çocuklarımız değil mi?şu resimdeki çocukların haline bakın ,bu çocuklar çocukluklarını bile yaşıyamıyorlar.Biz bu çocuklara tuvalet yaptıramıyacak kadar düştük mü?bu arada ne kadar şanslı olduğumuzu da unutmayalım.Onların böyle ilkel yaşamaları bizim utancımız ama asla o çocukların suçu değil.Arkadaşım Stil Direktörü okulumuza tuvalet yaptırsak projesinin içinde...Bu projenin daha fazla kitlelere ulaşması için bizlere bloglarımızda bu projeden bahsetmemizi rica etmiştir.Ben de seve seve sizlerle paylaşıyorum.Benimde bu projeye ufacık bir katkım olursa ne mutlu bana.Blogu olan bloglarından,olmayanlar mail yoluyla tanıdığı herkese bu projeden bahsederse daha büyük kitleye ulaşmış olacaktır.

Tuvaleti olmayan okullara tuvalet yapılacak malzemeleri temin edecek gönüllüler bulan okulumuza tuvalet diye bir site var.
Aşağıdaki en acil tuvalet bekleyen okullardan biri.

Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim.göreve başlayalı henüz 5 ay oldu.Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle. Öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.
Arkadaşlar,

Elinize ve yüreğinize sağlık.
Duygu ve düşünceleriniz ile yanlız olmadığımızı hissettirdiniz bize.
İyi siz ve sizin gibiler var.

Bu sorun hepimizin ortak sorunu!
Sizde çözüme katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Bir bilgi daha size vermek isterim.
HAKKARİ'DE 68 KÖY OKULUN TUVALETİ YOK !

Hakkari'de, tuvaleti bulunmayan okullardan biri de Şemdinli ilçesindeki Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulu...
İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta 2 derslikli 66 öğrencisi bulunan Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulunda tuvalet bulunmaması nedeniyle öğrenciler, teneffüslerde evlerine giderek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalıyor.

Öğretmenler: Hakkı ve Ramazan Bey : 0534 686 71 15

Hakkai'de bu okullar için Hakkari'li Sn. Yılmaz ERDOĞAN ile iletişime geçip burda ki okulların başta tuvalet ve diğer eksikliklerini gidermeye çalışacağız. Maalesef büyük insanlarla iletişim kurmak çok zor ! Araya yüksek tepeler çıkıyor.

İnternetin gücünü kullanarak ve sizler blog sitelerinizde "Yılmaz ERDOĞAN'a Acil Çağrı" konulu konu açarsanız seviniriz.

Ayrıca sizlerin çaba ve gayreti ile Erzurum'da ki tuvalet eksikliğinin giderilmesi ile ilgili çabamız hala sürmektedir.

Yapılan bu çalışmaların başarıya ulaşması sizlerin eseri olacaktır.

Saygılarımla,

Mahmut ŞANLIER
0543 427 96 00


Sevgiyle kalın...

26 Mart 2010 Cuma

MAHÇUP AŞIK (BROŞ)

Bu broşu yaptım ablama gösterdim,hemen mahçup aşık dedi.İsmide böylece bulunmuş oldu.Hayvanları bu kadar çok severken benden ne beklenir,börtü böcek işte::))Geçen gün tv de görmüştüm.Adamın biri güvercin besliyor.Güvercinlerini o kadar çok seviyor ki!artık onları süslemeye başlamış.Kimine küpe,kimine hal hal o güvercinler nasıl nazlı, cilveli geziyorlar anlatamam.Güvercinlerin küpelerine bayıldım açıkçası:)Ben de mahçup aşığımda kullanmak istedim küpeleri!yok ama benim küpeler güvercinlerinki gibi değil,onlar pek bir edalıydı.Yine keçeden bir çalışma ,8 cm boyunda mahçup bir aşık işte::))Yaz gelirken böyle cicili bicili aksesuarlara ihtiyaç var diye düşündüm.
Hayırlı Cumalar.
Sevgiyle kalın:)

25 Mart 2010 Perşembe

di li 2009 (MİM)

Çok severek takip ettiğim arkadaşım Nilay beni mimlemiş.
Mimin konusu 2009 neden iyi geçti?
Nereden biliyoruz iyi geçtiğini:::)))5 şıklı cevaplamak gerekiyor ama ben 1 şıkla cevaplamak istiyorum.Çünkü benim için en önemlisi bu.Mimi cevaplamak isteyen arkadaşlarıma gönderiyorum.
1)İyi geçti çünkü ben ve ailem sağlıklıydık,çok şükür.Sağlık olduğu sürece mutluluk insanın kedi elinde:)

İnsan kendi kendinin mutluluğuna engel olmak yolunda çok beceriklidir...
Andre Gide

Sevgiyle kalın:)

24 Mart 2010 Çarşamba

EĞLENCELİ KARA KEDİLER (KÜPE)

Evet bir keçe çalışmasıyla yine karşınızdayım arkadaşlar.Takılacak ortamlarda yüzleri gülümseteceğinden eminim.Siz ne dersiniz?
Not-Pasajı olan arkadaşlar,pasajla ilgili sorun yaşıyormusunuz.Benim eklediğim ürünler ürün kutucuğunda görünmüyor.Yetkililere sorunu ilettim kalıcı bir çözüm getiremediler.


Sevgiyle kalın:)

23 Mart 2010 Salı

TASARIMDA BUGÜN 1 YAŞINDA

Bir sene nasıl doldu hiç anlamadım.Zaman ne kadar çabuk geçiyor.Bir sene önce blogum bu resimle açılıyordu,aranızda hatırlayanlar olmuştur.2009 da bu gün ilk yazımı nasıl heyecanlanarak yazmıştım.Sünger bob ile yapmıştım açılışımı burada ...Yeğenimin isteği üzerine yapmıştım Sünger bob u,çok beğendiğm için bir tanede Şanslı'nın pasajı  için örmüştüm.İlk yorumu tasarım mekanı,ikinciyi şeker pasta,üçüncüyü ise mosquito yapmış.Bana uğur getirdiklerini düşünüyorum.Bu sanal alemde 215 kişiyle tanışma,arkadaş olma imkanım oldu.Ayrıca blogumu açmama vesile olan tasarım mekanı ve mosquito ya teşekkür ediyorum.Eğer onlar bu blogu açmama vesile olmasalardı sizleri tanıma imkanım olmayacakdı.Ben hepinizi çok severek takip ettim,edeceğimde!bloguda  kitaba benzetiyorum.Kendime uygun olanı alıyorum,olmayanı bırakıyorum.Her blogdan bir şey öğreniyorum.
Blogla ilgili bu güne kadar hiç olumsuz bir şeyle karşılaşmadım.İnşallah bundan sonrada karşılaşmam hatta karşılaşmayız.Çok uzatarak sizi sıkmak istemiyorum arkadaşlar.Son bir şey söyliyeceğim.
Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.
Hepinize kucak dolusu sevgiler:)

21 Mart 2010 Pazar

ARAP KIZ (ANAHTARLIK)

Bu ürünü 2009 un kış aylarında yapmıştım.Hatta geçen sene 23 nisan çocuk bayramıda dünya çocuklarını anlatmak için resim çekmiştim 4 çocuğuma,bu da onlardan birisiydi burada .Ben bu bebeği anahtarlık olarak değerlendirdim.50 nolu merselize dantel ipinden ördüm,9cm boyunda bir anahtarlık.
Sevgiyle kalın

17 Mart 2010 Çarşamba

ŞANSLI'YA MASAJ::))

Biraz puslu çıkmış ama bunu sizinle paylaşmak istedim.Ablam Şanslı'ya masaj yaparken keyfe bakarmısınız::))
Sevgiler...

16 Mart 2010 Salı

JAPONYADAKİ İNANILMAZ PİRİNÇ TARLALARI‏

Japonların bazı bölgelerinde çiftçiler,pirinci öylesine bir ekiyorlar ki tarla yeşerdiğinde ortaya muhteşem resimler ve tablolar çıkıyor.Pirincin farklı renklerini veren tohumlarını önceden belirlenen yerlere dikkat ve sabırla ekiyorlar.Bu emeklerinin sonunda aşağıdaki görkemli sanat eserleri ortaya çıkıyor.


Yeşermeye başlıyorlar...

...Ve yeşeriyorlar...
Ben bu tarlalara hayranlıkla baktım...Gerçekten bunlar bir sanat eseri.

Sevgiyle kalın:)

14 Mart 2010 Pazar

AŞK KUŞLARI (TAÇ)İlk taç denemem!keçeden çalıştım.Aslında taçın ana rengi mor,ama ne yaptıysam resim çekerken mor rengini yakalıyamadım.Taşlar hotfix taş.Konu mankenliğini ise ablam yaptı.
Hepinize sağlıklı,mutlu,kazançlı bir hafta diliyorum.
Sevgiyle kalın:)

13 Mart 2010 Cumartesi

TEL SARGILI TAKI SETİ


Bir tane pasaj için birtanede kendime yaptım bu setten.Böyle kibar ve sade takıları çok seviyorum.Kolyenin ucundaki boncuk lila.

Sevgiler...

12 Mart 2010 Cuma

YARATICI BLOGGER ÖDÜLÜM

Çok severek izlediğim arkadaşlarım sevgili Çığlıklarım meraklıbeti Evimin İncileri Belgin ve sibel beni yaratıcı blogger ödülüne layık görmüşler.Çok teşekkür ediyorum arkadaşlarım.Sizi de ayrıca tekrar kutluyorum.
ÖDÜLÜN ŞARTLARI
1)Sizi ödüllendirene teşekkür edin.
2)Sizi ödüllendirenin blog linkini yayınlayın.
3)Ödülün logosunu yayınlayın.
4)7 yaratıcı bloggeri ödüllendirin.
5)7 blogun linkini yayınlayın.
6)Ödüllendirdiklerinizi haberdar edin.
7)Kendiniz hakkında 7 ilginç şey yazın.

Kendim hakkında daha önceden 7 ilginç şey yazmıştım!burada.
Bu güzel ödülü 7 blogger arkadıma gönderiyorum.
1)Sevgili ÖRGÜÇANTAM.
2)Sevgili ENERJİ.
3)Sevgili BirSen.
4)Sevgili butterfly
5)Sevgili smİlena
6)Sevgili GÜLENAY OTANTİK TAKI
7)Sevgili satranc
8)Sevgili Stil Direktörü
9)Sevgili İçimdeki yolculuk
Daha o kadar çok arkadaşım varki!diğer arkadaşlarımı size bırakıyorum.Çünkü ödüllendirecek kimseyi bulamıyacaksınız!ben limiti aştım.

Güzel bir hafta sonu tatili sizinle olsun.
Sevgiyle kalın...11 Mart 2010 Perşembe

BAHARA MERHABA(YÜZÜK)


Bu yüzüğü yaparken bahar hatta yaz yüzüğü olsun dedim.Bu güzel mevsimleri düşünerek yapıncada böyle renkli bir şey çıktı ortaya!parmağa göre ayarlanabilir.
Hayırlı cumalar.

10 Mart 2010 Çarşamba

DOĞAL TAŞLAR!!!

TUZ KRİSTALİ ATEŞ ÇANAĞI
20 adet tuz kristallerinin içi delinerek neon lambasıyla ışıklandırılmış.Toprak kap içinde tasarlanmış,ateş çanağı.
İşlenmiş.


JANJANLI VE ATEŞ OPELLERİ
İşlenmiş janjanlı ve ateş oplleri

AGAT
Manzara ve agat taşı...
İşlenmiş.

JANJANLI OPAL
Kaboşon işlenmiş,ışık oyunu yapan janjanlı opal...

DANRİTLİ OPAL
Kaboşon işlenmiş,çiçek desenli danritli opal

AMATİST TAŞI
Amatistler dev volkanik kayalıkların krıstalleşmiş kabuklarında bulunurlar.Çok tercih edilen bir taştır.Kolleksiyon için nadir parçadır...
Ham bir taştır...

ÇİÇEK OPAL
Opal kuvarsın bir çeşitidir.Kristal bir yapısı yoktur.İşlendiğinde bütün renkleri ortaya çikan nadir taşlardan biridir...
Ham bir taştır.

DENDİRİTLİ OPAL
Ülkemizde Afyon,Ankara yolunda ve Eskişehirde çıkar.
Ham bir taştır.

Hepsine hayranlıkla baktım.Ne güzel yaratmış yaradan.Sizde benim gibi diğerlerini merak ediyorsanız kaynak burada!

Sevgiyle kalın...

8 Mart 2010 Pazartesi

MAVİ KUŞ HAREKATI İÇİN ÖRDÜĞÜM HIRKA:)

Uzun zamandır elime şiş ile yapılan bir örgü almamıştım.Bu hırkayı yapana kadar baya bir ördüm,söktüm!ama bitirdim sonunda.Göndermeden bir resimlemek istedim.Aslında düz bir örgü tercih ettim,risk ke atmak istemedim doğrusu.MAVİ KUŞ HAREKATI için çok severek ördüm bu mavi hırkayı.Kampanya devam etmekte katılmak isteyenler katılabilirler.
Ayrıca bütün bayanların dünya kadınlar gününü kutluyorum.
Bloguma gelip bu güzel günü kutlayan arkadaşlarımada teşekkür ediyorum.
Sevgiyle kalın...

7 Mart 2010 Pazar

KIZLARIDA ALIN ASKERE:)
Hepimiz için yarın güzel bir hafta başlangıcı olsun...
Sevgiyle kalın:)