Pages

29 Temmuz 2010 Perşembe

ŞANSLI İLE ENİŞTEM ARASINDAKİ MUHABBET

Şanslı'nın göz altından süzmeleri yokmu bayılıyorum.Asıl size bugün Şanslı ile eniştemin arasındaki muhabbetten bahsetmek istiyorum.
Aslında eniştem  Şanslı ile bir evde yaşamaktan hoşnut değil.Ama bizi çok sevdiği için hoşnut gibi görünüyor.Hatta arasıra göstermelik algucuklar yapıyor Şanslı'ya:::)))Size anlatacağım olaydan sonra sabır taşı oldu adamcağız...Teyzemin oturduğu ev girit evlerinden birtanesi...Bütün gün kapısı açık duruyor.Burada bütün ev sahipleri böyle yapıyor.Evden tamamıyla çıktıklarında yada uyuyacakları zaman kapı kapanıyor.Bizde bunu fırsat bilerek Şanslı'nın tasmasını kapıya bağlıyoruz.Bütün gün kapıda gelen gidene bakıyor.Kendini o kadar güzel anlatıyor ki! wc gideceğini,acıktığını vs hemen anlatıyor bana...Akşam serini çıktığı zaman ise bütün ev sahipleri kendi kapılarının önlerinde sohbet ediyorlar.Dolayısıyla bizde akşam serininden sonra sandalyeleri kapımızın önüne atıp bizde güzel sohbetler yapıyoruz.Ne olduysa bu güzel gecelerden birinde oldu. Herkes dışarı çıktı ben ise web de dolaşıyordum.Şanslı kapıdan geçen köpeklere saldırmak istiyor.Bir çocuk  geldi.Çocuk dediğimde 19- 20 yaşlarınada sanırım.Köpeği ile Şanslı'nın karşısına geçti.Şanslı'nın tıslamasından köpek tırstı.Köpeğin tırsması eniştemin çok hoşuna gitti.Çocuğa  ne köpeği korkutun nede Şanslı'yı sinirlendirin yazık ama dedim.Çocuk tam gitmek üzereydi ki eniştem Şanslı'yı kapıdan çözmüş elinde tasması gülerek gitme gitme dedi.Şanslı köpeğe yine tısladı.Eniştemde arkadan Şanslı'yı itti .Şanslı daha çok tısladı.Eniştemin beni duyması imkansızlaştı.Acayip gururlandı.Neymiş bizim küçücük kedi koca köpeği korkuttu.Arkadan bir itiş daha yaptı.Şanslıda sinir hat safada.Arkaya bir döndü bir vaşak gibi eniştemin bacaklarına bir çalıştı.Karşıki cafedekiler,komşular eniştemi kurtarmak için koştular ama Şanslı bir kere çalışmasını yaptı.Eniştem pantolonunun paçasını bir sıyırdı gözlerime inanamadım.Derin derin kesikler yapmış bacaklarında.Eniştemde tırstı Şanslıdan.Şanslı 6 yaşında böyle bir şey gelmedi başımıza.Ama eniştem Şanslı'nın bunu neden yaptığını anladı.Teyzemin evi 4 katlı onlar ikinci katta uyuyorlar.Eniştem alt kata wc ye gitmek için ışıklar açıksa hepimizin ismini sayıyor.Eğer bizlerden biri  uyumamışsa rahat iniyor.Şanslı ben gece uyurken başucuma  gelir.Patileriyle hiç tırnak çıkarmadan yanaklarıma vurarak mama ister.Bir gün denemek için vermedim.Baktı vermiyorum yattı uyudu yanımda.Bizide bir kızdırsa hepimiz dönmez miyiz arkaya...
Biraz önce evin önünden bir köpek geçmiş.Şanslı'nın yanına gelmiş Şanslı'da onu tokatlamış.Eniştem bunları gördükçe sıkıntıya giriyor:::)))
Sevgiyle kalın:)

9 yorum:

 1. Çok güzel bir anlatım. Paylaşım içinde teşekkürler.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Hay allah,enişteniz de duracağı yeri bilememiş sanırım
  ama şanslıcığım göstermiş ona nerede durması gerektiğini...
  yine de üzüldüm,hem şanslı hem de enişteniz adına
  sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 3. Aslında onlarla inatlaşılmaması gerekiyor. Asla kötü niyetli değiller ama korunma iç güdüleri ile bu tür durumlar olabiliyor.

  YanıtlaSil
 4. ay okurken ödüm koptu, valla daha bir korktum kedilerden ben zaten oldum olası tırsıyorum sanslıyla bir araya gelmek nasip olmaz bana asla =)enişteye gecmiş olsun.

  YanıtlaSil
 5. Ama enişte haketmiş. Hiç sevmez kediler yapacakları işe karışılmasını. Köpeği zaten korkutmuş, arkasından itmenin âlemi yokmuş :)))

  YanıtlaSil
 6. Geçmiş olsun canım eniştine..
  Dayanamamış artık,şanslıcık..Oda istememiştir öyle olmasını..Sevgiyle kal..

  YanıtlaSil
 7. oy oy canım canım ..çok şirin garfielt gibi ..ben ce şanslı haklı ama ...;)))

  YanıtlaSil
 8. canım çok tatlı,ben kedileri severim ama ne yalan söyleyim çokda tırsarım böyle tırmık bende yemiştim,ogün bugündür kedileri karşıdan agucuk derim:)))

  YanıtlaSil
 9. kedi milleti değil mi herşeyleri bir hoş:)ama şu da var ki kedi milleti eletrik almadığı insana fena bir korku salıyor:Po küçücük cüsseleriyle insanın gözünü fena korkutuyorlar:P enişte beyde kendince haklı ama bu güzelliğe kayıtsız kalınabilir mi:)
  şu ihtişama,şu gözlere,o bıyıklara maşallah..

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)