Pages

28 Mart 2010 Pazar

YILMAZ ERDOĞAN'A ACİL ÇAĞIRI

Bir okul yaptırsak,bir cami yaptırsak,hastane odaları yaptırsak yapırsak yaptırsak yaptırsak...Yaptırsakta bu yapılacak şey rezillik doğrusu.Bu seferde tuvalet yaptırsak.Ne içler acısı mesele bu!bu çocuklar bizim çocuklarımız değil mi?şu resimdeki çocukların haline bakın ,bu çocuklar çocukluklarını bile yaşıyamıyorlar.Biz bu çocuklara tuvalet yaptıramıyacak kadar düştük mü?bu arada ne kadar şanslı olduğumuzu da unutmayalım.Onların böyle ilkel yaşamaları bizim utancımız ama asla o çocukların suçu değil.Arkadaşım Stil Direktörü okulumuza tuvalet yaptırsak projesinin içinde...Bu projenin daha fazla kitlelere ulaşması için bizlere bloglarımızda bu projeden bahsetmemizi rica etmiştir.Ben de seve seve sizlerle paylaşıyorum.Benimde bu projeye ufacık bir katkım olursa ne mutlu bana.Blogu olan bloglarından,olmayanlar mail yoluyla tanıdığı herkese bu projeden bahsederse daha büyük kitleye ulaşmış olacaktır.

Tuvaleti olmayan okullara tuvalet yapılacak malzemeleri temin edecek gönüllüler bulan okulumuza tuvalet diye bir site var.
Aşağıdaki en acil tuvalet bekleyen okullardan biri.

Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim.göreve başlayalı henüz 5 ay oldu.Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle. Öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.
Arkadaşlar,

Elinize ve yüreğinize sağlık.
Duygu ve düşünceleriniz ile yanlız olmadığımızı hissettirdiniz bize.
İyi siz ve sizin gibiler var.

Bu sorun hepimizin ortak sorunu!
Sizde çözüme katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Bir bilgi daha size vermek isterim.
HAKKARİ'DE 68 KÖY OKULUN TUVALETİ YOK !

Hakkari'de, tuvaleti bulunmayan okullardan biri de Şemdinli ilçesindeki Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulu...
İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta 2 derslikli 66 öğrencisi bulunan Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulunda tuvalet bulunmaması nedeniyle öğrenciler, teneffüslerde evlerine giderek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalıyor.

Öğretmenler: Hakkı ve Ramazan Bey : 0534 686 71 15

Hakkai'de bu okullar için Hakkari'li Sn. Yılmaz ERDOĞAN ile iletişime geçip burda ki okulların başta tuvalet ve diğer eksikliklerini gidermeye çalışacağız. Maalesef büyük insanlarla iletişim kurmak çok zor ! Araya yüksek tepeler çıkıyor.

İnternetin gücünü kullanarak ve sizler blog sitelerinizde "Yılmaz ERDOĞAN'a Acil Çağrı" konulu konu açarsanız seviniriz.

Ayrıca sizlerin çaba ve gayreti ile Erzurum'da ki tuvalet eksikliğinin giderilmesi ile ilgili çabamız hala sürmektedir.

Yapılan bu çalışmaların başarıya ulaşması sizlerin eseri olacaktır.

Saygılarımla,

Mahmut ŞANLIER
0543 427 96 00


Sevgiyle kalın...

7 yorum:

 1. Sizleri kutluyorum, ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşabilmesi için gösterilen çabalara minnet ve saygı duyuyorum. Ben de blog sayfamda yer vereceğim.

  YanıtlaSil
 2. Begonvilli Ev
  Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar efendim, hayırlı sabahlar. Herhangi bir aksaklığı olup olmadığı konusunda bloğumu ziyaret ederek, sonuçtan beni bilgilendirdiğiniz için size çok teşekkür ederim. O kadar iyisiniz ki, bunu size yansıtacak kelime bulamıyorum.

  Bu sevindirici ve olumlu haberi vermekle beni çok memnun ve bahtiyar ettiniz. Cenab-ı Allah'ta sizi memnun ve bahtiyar etsin.

  Allah'a emanet olun ve sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar efendim, Milli Eğitim Teşkilatının emekli bir neferiyim. Devletin, bütçe açısından okullarımızın hizmetlerine yetişemediği hikayesine ben katılmıyorum. Devlet, görevini bizim hamiyetperver insanımızın vicdanlarına yıkmış ne güzel götürüyor. Ben bununla ihtiyacımız olan okullarımızın elinden tutmayalım demiyorum. Devlete devletliğini ancak, bizler duyarlı ve bilinçli davranışlarımızla öğretebiliriz.

  Bu tür kampanyaları ve duyarlı davranışınızı yürekten kutluyor ve destekliyorum.

  Allah'a emanet olun ve sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 5. ra55
  Merhaba güzel dualarınız için asıl ben teşekkür ediyorum.Devletin bütçe açığından okullara yetemediğine ben de inananlardan değilim.Hatta uslubumu bozmadan başta anlatmaya çalıştım.Öyle bir şey ki Allah izin verirse bu tuvaletsizlikten devletin haberi yok biz bilgilendireceğiz işallah.İnanın çok sinirleniyorum.Ama ne yapalım ki elimiz mahkum.Yazımda anlattığım gibi okulumuza tuvalet diye bir site var.Bu site gönüllü olarak çalışıyor.Böyle iyi insanları köretmeyelim bence güzel bir hizmete imza atıyorlar.Ve biz de el ele verip onlara destek olalım.Böyle iyi insanlar olmazsa ne olurdu memleketin hali.Ben sizi anlıyorum desteklemyelim tabiki demiyorsunuz buna inanmam zaten.Ne güzel söylemişsiniz devlet görevini halkın vicdanına yıkmış gerçekten.Bu vicdan bizde varken deymeyin keyiflerine.Desteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.
  Siz de Allaha emanet olun...

  YanıtlaSil
 6. Blogger arkadaşlarımın dikkatine arz ederim:

  “Değirmenden Mektup Var!” isimli bloğumun URL adresi: http://degirmenim.blogspot.com olarak değişmiştir.

  Recep Altun (Değirmenci Dayı): altunreco@hotmail.com

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)