Pages

22 Nisan 2009 Çarşamba

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI


Yarın 23 nisan çocuk bayramı!3 hafta önce başlandı hazırlıklara:)Onlar Mutafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi onlar bizim geleceğimiz.23 nisan 1920 Büyük millet meclisinin açıdığı gündür.Atatürk 23 nisan gününü çocuklarına armağan etmiştir.Sonra bu gelenek haline gelip dünya çocuklarıyla kutlanmaya başlandı.Dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır 23 nisan.
Bütün dünya ülkelerinden farklı kültürlerde çocuklar gelir ülkemize.Gelirken çok sevinir giderkende çok üzülürüz.1haftalık sürede basarız bağrımıza çocuklarımızı.Televizyon ekranından olsa bile severiz onları.Cıvıl cıvıl rengarenkler:)Hepsi kendi kültürlerinin dansını sergilerler.Sergiledikten sonra masumca etrafa kaçışmaları çocukluklarının verdiği hareket hepimizi gülümsetmiştir.
Atatürk bayram içerisinde yönetimin çocuklara bırakılması geleneğini başlatmıştır.Bu gelenek bu yıllara kadar gelmiştir.Bu günün küçükleri yarının büyükleri sözleriylede bunu belirtmiştir.Atatürk çocukları çok sever onlara güvenir,şakalaşırmış...Evlat edinerekde bunu ispatlamıştır.Geleceğide çocuklarda görmüştür hep...Bu günde oyunlar oynanır,şiirler okunur,cici cici kıyafetler giyilir, çocuklar coşar onlarla beraber bizde coşarız.
Mustafa Kemal ATATÜRK iyiki doğmuşsun,iyiki büyümüşsün,iyiki seni tanımışım.
Bütün dünya çocuklarının ve kendini çocuk hisseden herkesin bayramını kutlarım, onları tek tek öperim.
Sevgi ve sağlıkla kalın..

9 yorum:

 1. Ah canım ne güzel yazmışsın.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. ne güzel birden çocuk olmak istedim
  bende kutlarım bayramını sevgilerle:)))

  YanıtlaSil
 3. canım ne güzel yazmışsın.okurken duygulandım.malum benim de iki çocuğum var.onları büyütmek,onların geleceğin mimarları olacağını bilmek başka bir gurur veriyor insana.
  çocukların harika olmuş.tam dünya çocukları.ellerin dert görmesin.becerikli arkadaşım.

  YanıtlaSil
 4. herkesin 23 nisan ulusal egemenlik bayramı kutlu olsun sevgiler

  YanıtlaSil
 5. ne kadar güzel düşünmüşün fikrine bayıldım resim muhteşem bence

  YanıtlaSil
 6. GERÇEK DOSTLARIN KALPLERİ ARASINDA GÖZLE GÖRÜLMEYEN İPLER OLURMUŞ,
  İNSANLAR UZAKLAŞTIKÇA İPLER GERİLİR AMA ASLA KOPMAZMIŞ...

  YanıtlaSil
 7. Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun..Bu bebekler yan yana ne güzel görünüyorlar.Daha önceden tanıyoruz tabiki hepsini;rengarenk,her biri farklı bir karakter,süper görünüyorlar.Ellerine emeğine sağlık tekrar.Sevgiler..

  YanıtlaSil
 8. Hergun 23 nisan gibi olsun... cocuklar nese ile dolsun:) ne guzel dizmissin bebisleri oyle.. cok guzel bir fikir .. sevgiler, medinem

  YanıtlaSil
 9. yazın ve fotoğrafın çok yakışmış birbirine....çocuklarımız hep böyle gülsünler diliyorum.sevgiler canım....

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı içinizden geldiği gibi yapın ama yaptığınız yorumların içinde mutlaka sevgi,saygı olsun.
Teşekkür ederim:)